Bibliobus w Poznaniu

450 337 Parafia Ewangelicko-Augsburska w Poznaniu

Od 4 do 8 listopada Bibliobus gościł w Poznaniu, na zaproszenie organizatorów VI Ekumenicznego Święta Biblii.  bibliobus
W godzinach dopołudniowych w Bibliobusie prowadzone były zajęcia interdyscyplinarne dla uczniów poznańskich szkół ponadgimnazjalnych. Przeprowadzono 30 lekcji, w których, w sumie uczestniczyło około 900 osób. Każdy uczeń otrzymał darmowy egzemplarz Nowego Testamentu, a także ulotki na temat działalności naszego Kościoła. Popołudniami Bibliobus ?parkował? na Placu Wolności, gdzie prezentowana była wystawa na temat Biblii, która przyciągała wielu uczestników święta, a także przypadkowych przechodniów.
Poznań to kolejny punkt na trasie Bibliobusu, czyli szczególnego autobusu, którego celem jest promowanie Biblii na terenie całego kraju. Największym zainteresowaniem cieszą się prowadzone w Bibliobusie zajęcia interdyscyplinarne dla szkół, ale nie brakuje także zainteresowanych wystawą o Biblii prezentowaną na placach, ulicach i w innych miejscach proponowanych przez organizatorów akcji w danym mieście. Bibliobus to wyjątkowe narzędzie Centrum Misji i Ewangelizacji o charakterze edukacyjnym i ewangelizacyjnym zarazem.

  • 0