Akcja – prezent

150 150 Parafia Ewangelicko-Augsburska w Poznaniu

Już po raz piąty nasza Parafia włączyła się w Ogólnopolską Akcję Charytatywną „Prezent pod choinkę”, organizowaną  przez Centrum Misji i Ewangelizacji oraz Diakonię Kościoła EA. W tym roku ilość szkół, które pozytywnie odpowiedziały na nasze zaproszenie, poszerzyła się: ZSGL nr 33, Przedszkolu „Plastuś” nr 29, LO nr 8, 1 SSP oraz SP nr 17 w Poznaniu.
W sumie zebraliśmy 180 paczek oraz kwotę 1.900 zł na pokrycie kosztów transportu. Prezenty trafią do dzieci z biednych rodzin z Ukrainy oraz Burkina Faso.
Młodzież z wielkim zaangażowaniem przygotowała prezenty dla dzieci z biednych rodzin z Ukrainy oraz Burkina Faso. W niektórych przypadkach pudełka po butach gabarytami znacznie odbiegały od standardu(były dużo większe) był to efekt pracy zbiorowej całej klasy!
Kolejnym miejscem w którym przeprowadzono akcję było Przedszkole „Plastuś” nr 29 w Poznaniu. Każda z trzech grup dzieci miała okazję zobaczyć i posłuchać prezentacji „Prezent pod choinkę” przygotowaną przez katechetkę. Wsparcie ze strony dyrekcji oraz pań przedszkolanek przyniosły efekt w postaci dwudziestupięciu paczek! Z opowiadań rodziców i opiekunów wiemy ile radości sprawiło ich dzieciom opakowywanie pudełek, zamieniając ich w dzieła sztuki; pisanie listów oraz malowanie obrazków, które później znalazły swe miejsce w prezentach.
Co dalej dzieje się z prezentami? Wszystkie prezenty z różnych zakątków kraju trafią do CME w Dzięgielowie, gdzie zostaną jeszcze raz sprawdzone, by następnie trafić na tiry, które przetransportują je na Ukrainę lub drogą powietrzną do Afryki. W okresie Świąt Bożego Narodzenia podczas różnych spotkań wszystkie prezenty zostaną rozdzielone pomiędzy najbardziej potrzebujące dzieci.
Akcja ta ma jeszcze jeden aspekt. Daje nam możliwość zaistnienia w społeczności lokalnej, gdzie często nasze dzieci są jedynymi w klasie, a może i szkole luteranami.
Dziękujemy za ofiarność i odpowiedź na apel, która jest wyrazem naszej odpowiedzialności za bliźniego. Dziękujemy nauczycielom i dyrekcjom szkół za otwartość i wsparcie. Dzieciom i młodzieży za gotowość do dzielenia się. Parafianom, oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyłączyli się do akcji.

Jezus powiedział: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, mnie uczyniliście”.
http://www.prezent.cme.org.pl

  • 0