Europejskie Spotkania Młodych

150 150 Parafia Ewangelicko-Augsburska w Poznaniu

Spotkania organizowane przez ekumeniczną wspólnotę braci z Taizé odbywają się już od 32 lat. W tym roku po raz czwarty zorganizowano je w Polsce. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy z całego kraju, którzy poświęcili swój czas aby nam pomóc, nasza Parafia przyjęła 40 osób z Francji, Litwy i Polski. Goście zakwaterowani byli u rodzin z naszej parafii, a także w centrum parafialnym. Spotykaliśmy się codziennie o 8.00 rano na śniadaniu, a później o 9.00 na porannej modlitwie. Przy akompaniamencie pianina, skrzypiec, fletu i gitary śpiewaliśmy piękne pieśni, a także wsłuchiwaliśmy się w solowe interpretacje żydowskich utworów w wykonaniu p. Elżbiety Kałużnej. Całość dopełniało Słowo Boże odczytywane w różnych językach i wspólna modlitwa o jedność chrześcijan. W programie przedpołudniowym znalazło się także miejsce na pogłębione rozważanie codziennych tekstów biblijnych oraz  Listu z Chin, przeora wspólnoty, brata Aloisa. Odbywały się one w małych grupach i prowadzone był przez wyznaczonych animatorów.
W sylwestra spotkaliśmy się także dodatkowo na wieczornej modlitwie, która zakończyła się tuż przed północą. Punktualnie o 24 złożyliśmy sobie życzenia i wznieśliśmy toast za pomyślność w Nowym Roku. Był to sygnał do rozpoczęcia zabawy. W ramach „święta narodów” każda z grup przygotowała wyjątkowy pokaz, prezentując tance i pieśni ze swoich rodzinnych stron. Zabawa była tak dobra, że trwała, aż do wczesnych godzin porannych. Nowy Rok przywitaliśmy na uroczystym nabożeństwie

  • 0