Piknik i latające buty ’08

600 399 Parafia Ewangelicko-Augsburska w Poznaniu

W tym roku święto dzieci przypadło w szczególnym dniu,  w niedzielę. Postanowiliśmy wykorzystać okazję i z pomocą rodziców, zorganizować w naszej poznańskiej parafii coś dla naszych pociech. Zdecydowaliśmy, że będą to zawody sportowe.
W zawodach rywalizowały dwie grupy złożone z 12 par –  dziecka i rodzica. Konkurencje były najróżniejsze. W tym miejscu wypada wytłumaczyć tytuł tzn. latające buty. Pierwsze zadanie z jakim musieli zmierzyć się zawodnicy, polegało na wyrzuceniu jak najdalej swojego buta, zawieszonego na czubku stopy. Zadanie banalne, ale dystans jaki pokonały niektóre buty lądując prawie na dachu parafii, przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Jak się później okazało, nie były to jedyne loty tego dnia. Skoki w workach, w asyście rodziców, w niektórych przypadkach przerodziły się w loty nad trawnikiem. Przejście przez tunel z nóg, slalom z piłeczką pingpongową na łyżce, wyścig trójnogów sprawiły, że nawet nie zauważyliśmy, kiedy minęło 1,5 godziny świetnej zabawy. Chcieliśmy uwiecznić wspólnie spędzony czas. Były więc zdjęcia, mnóstwo zdjęć i odcisk buta. Na bardzo długiej kartce, każdy uczestnik odrysował swoją stopę i podpisał, by w przyszłym roku porównać ilość przybyłych centymetrów. Na koniec każde dziecko otrzymało mały upominek i z uśmiechem od ucha do ucha rozeszliśmy się do domów.
Z perspektywy rodzica przekonaliśmy się, jak bezcenne są chwile spędzone z naszymi dziećmi. Jak wiele można przekazać przez zabawę, ucząc się na przykład współpracy, wytrwałości. A co najważniejsze, jak wiele w nas rodzicach potrzeby dziecięcej radości życia o której tak często zapominamy w  „dorosłym życiu”.

  • 0