CoOperate Orchestra to zespół założony, tworzony i prowadzony przez młodych poznańskich muzyków. Forma i liczebność orkiestry są bardzo elastyczne: od składów kameralnych („Das Lied von der Erde” Gustawa Mahlera w wersji A. Schoenberga; koncerty Bacha, Vivaldiego, czy Haendla) aż po wielką orkiestrę symfoniczną z chórami. Szczycimy się bardzo szerokim i różnorodnym repertuarem – począwszy od muzyki baroku, a skończywszy na prawykonaniach muzyki najnowszej.
CoOperate Orchestra występuje na stałe pod batutą młodego poznańskiego dyrygenta, Adama Domurata. W ciągu czterech lat działalności gościliśmy na licznych festiwalach (m.in. Międzynarodowe Festiwale Fletowe w Poznaniu, poznańskie Festiwale Muzyki Pasyjnej i Paschalnej, poznańskie Juwenalia, Festiwal Brahmsa w Poznaniu.) koncertując z wieloma wybitnymi artystami, takimi jak Patrick Gallois, Moshe Aron Epstein, Barbara Gutaj, Magdalena Nowacka, Maciej Pabich, Tomasz Kuk, Barbara Kubiak, Stanisław Kuflyuk Karol Marianowski, Kałudi Kałudow, Helena Zubanowich czy Tadeusz Kozłowski. Mamy za sobą także debiut zagraniczny w Norwegii, gdzie z sukcesem prezentowaliśmy współczesną muzykę polskich i norweskich kompozytorów.
Orkiestra ma w swoim dorobku 20 koncertów muzyki filmowej i przeszło 30 występów w repertuarze klasycznym. Najpopularniejszym cyklem CoOperate Orchestra jest seria koncertów charytatywnych z muzyką filmową, podczas których prezentujemy najwybitniejsze ścieżki dźwiękowe kompozytorów takich jak John Williams, Hanz Zimmer, John Powell, Harry Gregson Williams czy Danny Elfman. Z dumą współpracujemy również z organizacjami charytatywnymi m.in. Sanctuary For Kids, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, poznańskie Hospicjum Pallium, Drużyna Szpiku czy Fundacja Mam Marzenie.
Adam Domurat
Dyrygent, Pianista, Kompozytor
Ur. 25.01.1991 r. w Poznaniu
Adam Domurat ukończył z wyróżnieniem w 2015r. studia na Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu na kierunku:
-Dyrygentura Symfoniczna i Operowa w klasie prof. Jerzego Salwarowskiego
-Fortepian w klasie prof. Alicji Kledzik. Obecnie jest asystentem w klasie
dra hab. Krzesimira Dębskiego. Od 2016r. pełni funkcję kierownika muzycznego oraz dyrygenta orkiestry antraktowej w Teatrze Polskim w Poznaniu. Jest także fundatorem oraz wiceprezesem zarządu fundacji „CoOperate Art” oraz dyrektorem artystycznym i dyrygentem działającej przy fundacji orkiestry CoOperate, z którą współpracuje od 2010r.
Jest laureatem wielu nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach dyrygenckich i pianistycznych. Do najważniejszych należą m.in.:
I Ogólnopolski Konkurs Studentów Dyrygentury we Wrocławiu gdzie zdobył III nagrodę oraz nagrodę orkiestr, Concours Musical de France, Paris- II nagroda, Concorso Internazionale Citta di Macagno, Milano- III nagroda. Jest także dwukrotnym stypendystą Ministra Edukacji za wybitne osiągnięcia artystyczne. Współpracował z takimi orkiestrami jak: Orkiestra Filharmonii Poznańskiej, Orkiestra Filharmonii Szczecińskiej,
Orkiestra Filharmonii Zielonogórskiej, Orkiestra Filharmonii Sudeckiej, Orkiestra Filharmonii Opolskiej, Baltic Neopolis Orchestra, Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu, Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Poznaniu, Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Orkiestra Gliwickiego Teatru Muzycznego, CoOperate International oraz Transatlantyk Symphony Orchestra. Współpracował także z czołowymi polskimi i zagranicznymi solistami m.in.: Patrick Gallois, Moshe Aron Epstein, Tora Rostvik, Ewa Murawska, Janusz Wawrowski, Karol Marianowski, Maciej Pabich, Dagmara Kapczyńska, Aleksandra Rytwińska, Stanisław Podemski, Mariusz Derewecki, Ewa Guzowska, Elżbieta Karolak, oraz z największymi śpiewakami polskiej sceny operowej: Katarzyna Hołysz, Iwona Hossa, Barbara Kubiak, Barbara Gutaj, Magdalena Nowacka, Marzena Michałowska, Michał Marzec, Tomasz Kuk, Stanisław Kufluk.
Wśród ponad 120 koncertów, do najważniejszych należą występy na takich festiwalach jak: Festiwal Transatlantyk, Poznańska Wiosna Muzyczna, Międzynarodowy Festiwal Fletowy w Poznaniu, Europejskie Forum Fletowe w Kristiansand, Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej w Poznaniu. W 2015r. był dyrygentem konkursowym na V Międzynarodowym Konkursie Organowym im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu, który jest jednym z najważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce i Europie.
Airi Suzuki
urodzona w Tokio, w Japonii, brała udział w wielu międzynarodowych konkursach skrzypcowych. W wieku 17 lat wygrała II nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, następnie zdobyła V nagrodę w Międzynarodowym Konkurskie Skrzypcowym im. Josepha Joachima w Hanowerze w 2012 r. oraz w 2015 r. II nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Valsesia Musica, przy czym nie przyznano I nagrody.
W 2004 r. debiutowała jako solistka w Suntory Hall wraz z Tokijską Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Naoto Otomo. W 2013 r. dostąpiła wyróżnienia i wykonała swój recital w słynnej Concertgebouw w Amsterdamie. Ponadto często występuje jako solistka z wieloma japońskimi i europejskimi orkiestrami takimi jak: NDR Radio-Philharmonic Hannover, Poznańską Orkiestrą Filharmoniczną, Munich Chamber Orchestra, New Japan Philharmonic Orchestra, Japan Philharmonic Orchestra, Kanagawa Philharmonic Orchestra, Sendai Philharmonic Orchestra, Hiroshima Philharmonic Orchestra i Tokyo Philharmonic Orchestra.
Ukończyła Liceum Muzyczne w Tokio w 2008 r. a później rozpoczęła studia licencjackie na Toho Gakuen College, następnie w 2012 r. kontynuowała studia magisterskie, a później również studia w klasie skrzypiec solo w Niemczech w Wyższej Szkole Muzycznej w Hanowerze u prof. Krzysztofa Węgrzyna. Obecnie gra na skrzypcach zbudowanych przez G.B Guadagnini ex.Kneize w 1752 roku.