Hasło miesiąca

Październik 2016

Gdzie zaś Duch Pański, tam wolność

2 Kor 3, 17

Wydarzenia

 1. 4
  Grudzień
  10:00
  -12:00
  niedziela

  2. niedziela w Adwencie

  Nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św.

  ul. Obozowa 5, Poznań
 2. 10
  Grudzień
  10:00
  -17:00
  sobota

  Adwentowe Warsztaty Mydlarskie

  Zaproszenie kierowane jest to wszystkich parafian.

  ul. Obozowa 5, Poznań
 3. 11
  Grudzień
  10:00
  -12:00
  niedziela

  3. niedziela w Adwencie

  ul. Obozowa 5, Poznań
 4. 18
  Grudzień
  10:00
  -12:00
  niedziela

  4. niedziela w Adwencie

  ul. Obozowa 5, Poznań
 5. 18
  Grudzień
  11:00
  -17:00
  niedziela

  Gwiazdka parafialna

  ul. Obozowa 5, Poznań

1. Niedziela Adwentu

``Oto twój Król przychodzi do ciebie, sprawiedliwy on i zwycięski.``
( Za 9,9 )
 • Dziś bezpośrednio po nabożeństwie odbędzie się Zgromadzenie Parafialne, którego celem będzie wybór 3. delegatów naszej parafii do Synodu Diecezjalnego. Zwracam się z prośbą o udział w Zgromadzeniu.
 • Zapraszam na nabożeństwo w niedzielę za tydzień 4 grudnia na godz. 10.00. Nabożeństwo będzie połączone ze Spowiedzią i Komunią Św.
 • Podczas Adwentu w każdą środę o godz. 18.00 odbywać się będą nabożeństwa tygodniowe. Pierwsze nabożeństwo już w najbliższą środę 30 listopada o godz. 18.00.
 • W bieżącym tygodniu nie odbędą się lekcje dla klasy 2 i 3 gimnazjum. Pozostałe zajęcia odbędą się zgodnie z planem lekcji.
 • Studentów oraz młodzież pracującą zapraszam na wtorkowe spotkanie na godz. 19.00.
 • Próba Chóru Parafialnego odbędzie się w czwartek o godz. 18.00 Zaś o godz. 19.30 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła.
 • Polskie Towarzystwo Ewangelickie we współpracy z Kołem Pań zapraszają na otwarte spotkanie z teolożką z Japonii dr Asuka Kimura, które odbędzie się piątek 2 grudnia o godz. 17.00. Temat spotkania to Ewangelicy w Japonii.
 • Z uwagi na diecezjalny zjazd młodzieży, w najbliższą sobotę nie odbędzie się godzina biblijna.
 • Zapraszam na Adwentowe Warsztaty Mydlarskie na 10 grudnia o godz. 16.00 (sobota). Podczas warsztatów będzie można samodzielnie wykonać mydełka o różnych wzorach i zapachach. Zaproszenie kierowane jest to wszystkich parafian.
 • Wraz z dzisiejszą niedzielą inaugurujemy ogólnopolską akcję diakonijna pt. „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. W tym roku akcja przebiega pod hasłem Płomień miłosierdzia. Nabywając świecie wspieramy projekty Diakonii Kościoła na rzecz dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji socjalnej. Cena małej świecy wynosi 5 zł, dużych: 13 zł (kula) oraz 15 zł (walec). Świece można nabyć w kancelarii oraz punkcie z wydawnictwami.
 • Miło jest mi poinformować, iż w tym roku w ramach akcji Prezent pod choinkę zebraliśmy 92 paczki. Ponad 40 paczek zebrali uczniowie Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych nr 33 w Poznaniu. Do akcji włączyło się także przedszkole Ene-Due-Rabe. Nie zawiedli także nasi parafianie. Serdecznie dziękuję za włączenie się w tegoroczną edycję akcji Prezent pod choinkę.
 • W niedzielę 18 grudnia planujemy gwiazdkę parafialną. W kancelarii parafialnej wyłożona jest lista ofiar na paczki dla dzieci. Prosimy także o zgłoszenie dzieci, które są spoza parafii, a chciałyby wziąć udział w Gwiazdce. Po gwiazdce zapraszamy na wspólne spotkanie adwentowe. Będziemy wdzięczni za pomoc w organizacji tego spotkania. Uprzejmie proszę Parafian o zapisy na listę z informacją o wypiekach lub innych specjałach, które są gotowi Państwo przygotować na spotkanie.
 • Przypominamy o prenumeracie Zwiastuna na rok 2016. Opłata za prenumeratę roczną wynosi 100 zł, a półroczną 50 zł. Zwracam również z prośbą o uregulowanie składki kościelnej. Ofiarę z dzisiejszego nabożeństwa chcemy przekazać na Kościelny Fundusz ewangelizacyjno-misyjny. Za każdy złożony dar składam serdeczne podziękowania.

Ks. Marcin Kotas

Informator Parafialny

Chrześcijańska Telewizja Internetowa

Telewizja Internetowa prowadzona przez Parafię Ewangelicko-Augsburską w Gliwicach oraz przez Parafię Ewangelicko-Augsburską w Bytomiu-Miechowicach. Uruchomiona w listopadzie 2013 będzie nadawała nie tylko filmy związane z gliwicką oraz miechowicką parafią, ale także rozważania biblijne i podobne materiały.

Hasło roku:

Hasło roku 2016

Tak mówi Pan: Jak matka pociesza syna, tak Ja będę was pocieszał.

Iz 66,13

Aktualności

Plakat konkurs
Protestancka spuścizna w wielkopolsce

Regulamin konkursu fotograficznego „Protestancka spuścizna w Wielkopolsce” I. Organizator konkursu Organizatorem konkursu fotograficznego „Protestancka spuścizna w Wielkopolsce”, zwanego dalej „Konkursem” jest Polskie Towarzystwo Ewangelickie Oddział…

czytaj więcej
icon
Parafia Ewangelicko - Augsburska w Poznaniu

60-289 POZNAŃ, ul. Obozowa 5
tel. (61) 8620031, fax (61) 8620139
e-mail: poznan@luteranie.pl

Filiały

GNIEZNO, ul. E. Orzeszkowej 22d
(kaplica Parafii rzym.-kat. bł. Michała Kozala)
WRZEŚNIA, ul. 3 maja 11