Hasło miesiąca:

Grudzień 2015

Śpiewajcie radośnie, niebiosa, wesel się, ziemio, i wy, góry, rozbrzmiewajcie radością, gdyż Pan pocieszył swój lud i zmiłował się nad jego biedakami!

Iz 49,13

Wydarzenia

 1. 2
  Październik
  10:00
  -12:00
  niedziela

  Nabożeństwo

  ul. Obozowa 5, Poznań
 2. 9
  Październik
  10:00
  -12:00
  niedziela

  Nabożeństwo

  ul. Obozowa 5, Poznań
 3. 16
  Październik
  10:00
  -12:00
  niedziela

  Nabożeństwo

  ul. Obozowa 5, Poznań
 4. 23
  Październik
  10:00
  -12:00
  niedziela

  Nabożeństwo

  ul. Obozowa 5, Poznań

O jak miłe są przybytki Twoje, Panie Zastępów! Dusza moja wzdycha i omdlewa z tęsknoty do przedsionków Pańskich. Serce moje i ciało woła z radości do Boga Żywego”. (Ps 84,2-3)

 • Po nabożeństwie serdecznie zapraszam wszystkich uczestników na poczęstunek w holu przy kościele. Następnie ks. bp Mirosław Wola zaprezentuje służbę Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego.
 • Najbliższe nabożeństwo zostanie odprawione w niedzielę za tydzień 25 września o godz. 10.00. Będzie to nabożeństwo słowa. Po nabożeństwie odbędzie się w ramach Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego prelekcja pt. Literatura w Reformacyjnej Europie. Wykład poprowadzi dr Małgorzata Grzywacz. Przy tej okazji przypominam o ogłoszonym przez poznański oddział PTEw. konkursie fotograficznym pt. Protestancka spuścizna w Wielkopolsce. Termin nadsyłania prac mija końcem września. Organizator konkursu przewidział cenne nagrody rzeczowe. Szczegóły konkursu na stornie ptew.org.pl oraz na stronie parafialnej.
 • Lekcje religii odbędą się zgodnie z planem zajęć poza lekcją dla grupy pokonfirmacyjnej.
 • W najbliższy czwartek 22 września odbędzie się poświęcenie krzyża wraz z odsłonięciem tablicy pamiątkowej na cmentarzu ewangelickim w Piłce gm. Drawsko. Uroczystość rozpocznie się o godz. 15.00. Osoby, które byłby zainteresowane udziałem proszę o kontakt.
 • Próba chóru parafialnego, odbędzie się najbliższy czwartek o godz. 18.20. W czwartek o godz. 19.30 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego kościoła. Już dziś zapraszam na nabożeństwo z okazji Dziękczynnego Święta Żniw, które zostanie odprawione w tym roku w niedzielę 9 października o godz. 10.00. Zachęcam dzieci oraz rodziców do przygotowania koszyków z darami, którymi udekorujemy ołtarz w kościele. Przy tej okazji wzorem roku poprzedniego zwracam się z apelem o zbiórkę artykułów spożywczych (np. mąka, cukier, makarony), które jako Parafia chcielibyśmy przekazać podopiecznym hostelu – Pogotowie Społeczne na ul. Jawornickiej w Poznaniu. W holu przy kościele wystawione są pojemniki na artykuły. Z góry dziękuję za Wasze zaangażowanie i okazaną pomoc.
 • W dniu 22 października w parafii ewangelickiej w Toruniu odbędzie się „Diecezjalne Śniadanie dla Kobiet”. Panie, które byłby chętne, aby wziąć udział w tym wydarzeniu proszę o kontakt z Anną Borutą – Bisok.

 

Ks. Marcin Kotas

Hasło roku:

Hasło roku 2016

Tak mówi Pan: Jak matka pociesza syna, tak Ja będę was pocieszał.

Iz 66,13

Aktualności

Plakat konkurs
Protestancka spuścizna w wielkopolsce

Regulamin konkursu fotograficznego „Protestancka spuścizna w Wielkopolsce” I. Organizator konkursu Organizatorem konkursu fotograficznego „Protestancka spuścizna w Wielkopolsce”, zwanego dalej „Konkursem” jest Polskie Towarzystwo Ewangelickie Oddział…

czytaj więcej
DSC_0465
Miłe zakończenie roku szkolnego

W niedzielę 19 czerwca, odbyło się nabożeństwo na zakończenie roku szkolnego. Oprócz świadectw dzieci i młodzież otrzymała słodki upominek.  Cieszymy się, że z roku na…

czytaj więcej
6
Konfirmacja

15 maja był szczególnym dniem dla dwóch gimnazjalistów: Marcina i Macieja Inerowicz oraz całego naszego Zboru. W tym to dniu w obecności całego Zboru Marcin…

czytaj więcej
icon
Parafia Ewangelicko - Augsburska w Poznaniu

60-289 POZNAŃ, ul. Obozowa 5
tel. (61) 8620031, fax (61) 8620139
e-mail: poznan@luteranie.pl

Filiały

GNIEZNO, ul. E. Orzeszkowej 22d
(kaplica Parafii rzym.-kat. bł. Michała Kozala)
WRZEŚNIA, ul. 3 maja 11