Hasło miesiąca:

Listopad 2018

I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego.

Obj 21,2

Wydarzenia

 1. 18
  Listopad
  10:00
  -12:00
  niedziela

  Przedostatnia niedziala roku kościelnego

  ul. Obozowa 5, Poznań
 2. 25
  Listopad
  10:00
  -12:00
  niedziela

  Ostatnia niedziala roku kościelnego – Niedziela Wieczności

  ul. Obozowa 5, Poznań
 3. 2
  Grudzień
  10:00
  -12:00
  niedziela

  1. niedziela w Adwencie

  ul. Obozowa 5, Poznań
 4. 5
  Grudzień
  18:00
  -19:00
  środa

  Nabożeństwo adwentowe

  ul. Obozowa 5, Poznań
 5. 9
  Grudzień
  10:00
  -12:00
  niedziela

  2. niedziela w Adwencie

  ul. Obozowa 5, Poznań

3. Niedziela przed końcu Roku Kościelnego – Święto Odzyskania Niepodległości

Sprawiedliwość wywyższa lud, lecz grzech jest hańbą narodów
(Prz 14,34)
 1. Po nabożeństwie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Dialogi w wierze. Temat pt. Wolność – „najbardziej męcząca troska człowieka” czy „wolność, która uwalnia serce” (Luter)? poprowadzi Paweł Łukasz Nowakowski.
 2. Zapraszam na nabożeństwo w niedzielę 18 listopada na godz. 10.00. Po nabożeństwie odbędzie się Wyborcze Zgromadzenie Parafialne, celem którego będzie wybór członków Rady Parafialnej oraz Komisji Rewizyjnej. Do wiadomości Zboru podaję przyjętą listę kandydatów do Rady Parafialnej: Piotr Bisok, Jerzy Domasłowski, Jerzy Gizło, Małgorzata Grzywacz, Przemysław Hewelt, Elżbieta Jen, Ireneusz Kallas, Magdalena Kociorska, Martina Meyer, Bernard Rozwałka, Lesław Szymaszkiewicz. Kandydaci do Komisji Rewizyjnej: Aleksandra Burzych, Beata Ciesielska, Mariusz Piesik, Tamara Truschke.
 3. W niedzielę za tydzień o godz. 18.00 zostanie odprawione nabożeństwo wieczorne.
 4. We wtorek zapraszam na spotkanie dla studentów i młodzieży pracującej o godz. 19.00.
 5. Lekcje religii w bieżącym tygodniu odbędą się zgodnie z ustalonym planem.
 6. W czwartek odbędzie się próba chóru parafialnego o godz. 18.00, zaś o godz. 19.30 rozpocznie się spotkanie dla osób zainteresowanych ewangelicyzmem.
 7. Dobiega końca akcja diakonijna pt. Prezent pod choinkę. Paczki zbieramy jeszcze w tym tygodniu. Już dziś dziękujemy za dostarczone paczki oraz pojedyncze artykuły, z których przygotujemy prezenty.
 1. W dniach od 23-25 listopada (pt-sb) w godzinach od 17.00 do 20.00 odbywać się będą w naszej Parafii sesje dla Pań pt. Wspólne czytanie książki pt. „Biegnąca z wilkami”, z komentarzem. Spotkanie kierowane jest dla kobiet, które chcą lepiej zrozumieć siebie i swoje życie, w szczególności w doświadczeniu pustki, samotności, niepowodzenia i zawiedzionej miłości. Komentującym będzie ks. Marek Jerzy Uglorz. Szczegóły dotyczące sesji na ulotkach, plakatach oraz stronie internetowej. Zapisy wraz z opłatą za uczestnictwo trwają do 20 listopada. Opłata wynosi 200 zł.
 2. Zachęcamy do skorzystania z oferty naszego punktu z literaturą. Do odbioru i nabycia jest najnowszy numer dwutygodnika kościelnego

Ks. Marcin Kotas

Informator Parafialny

Chrześcijańska Telewizja Internetowa

Hasło roku pańskiego 2018

Ja pragnącemu dam darmo ze źródła wody żywota.

Obj 21,6

Aktualności

Pierwsza Świeca

Zapraszamy na Pierwszą Świecę czyli wspólne rozpoczęcie adwentu. Zaproszenie kierujemy w tym roku do trzech grup wiekowych dzieci młodszych, średnich i starszych. W programie jak…

czytaj więcej
Dialogi w wierze

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Dialogi w wierze. Tym razem Pan Paweł Łukasz Nowakowski będzie mówił o wolności ludzkiej. Spotkanie odbędzie się w niedzielę…

czytaj więcej
Podziękowanie

Stało się już tradycją w Naszej Parafii, że przy okazji Dziękczynnego Święta Żniw przeprowadzana jest zbiórka artykułów spożywczych, chemicznych i papierniczych, które następnie przekazywane są…

czytaj więcej

Instagram

Something is wrong.
Instagram token error.
Parafia Ewangelicko - Augsburska w Poznaniu

60-289 POZNAŃ, ul. Obozowa 5
tel. (61) 8620031, fax (61) 8620139
e-mail: poznan@luteranie.pl

Filiały

GNIEZNO, ul. E. Orzeszkowej 22d
(kaplica Parafii rzym.-kat. bł. Michała Kozala)
WRZEŚNIA, ul. 3 maja 11