Hasło miesiąca:

Grudzień 2020

Podzielisz twój chleb z głodnym i biednych bezdomnych przyjmiesz do domu, gdy zobaczysz nagiego, przyodziejesz go, a od swojego współbrata się nie odwrócisz. Iz 58,7

Wydarzenia

 1. 6
  Grudzień
  10:00
  -12:00
  niedziela

  2. Niedziela Adwentu

  Nabożeństwo ze spowiedzią i Komunią Św.

  ul. Obozowa 5, Poznań
 2. 6
  Grudzień
  15:30
  -17:00
  niedziela

  2. Niedziela Adwentu

  Nabożeństwo ze spowiedzią i Komunią Św.

  ul. E. Orzeszkowej 22d, Gniezno
 3. 8
  Grudzień
  19:00
  -21:00
  wtorek

  Ewangelickie Duszpasterstwo Akademickie

  „Kapłaństwo, Urząd, Kościół w teologii ewangelickiej”
  Spotkanie zdalne w aplikacji Zoom

  ul. Obozowa 5, Poznań
 4. 9
  Grudzień
  18:00
  -19:00
  środa

  Spotkanie „W Bliskości Słowa”

  Spotkanie zdalne w aplikacji Zoom

  ul. Obozowa 5, Poznań
 5. 10
  Grudzień
  19:00
  -21:00
  czwartek

  Spotkanie dla zainteresowanych ewangelicyzmem

  Spotkanie zdalne w aplikacji Zoom

  ul. Obozowa 5, Poznań

1. Niedziela Adwentu

Hasło biblijne: Oto twój Król przychodzi do ciebie, sprawiedliwy on i zwycięski. (Za 9,9)

Introit: 2; pieśni: 18, 26, 9, 27

Kazanie: mgr teol. Filip Lipiński (Za 9,9-10)

 1. Dziś bezpośrednio po nabożeństwie odbędzie się w kościele Zgromadzenie Parafialne. Głównym punktem obrad będzie wniosek Rady Parafialnej o wyrażenie zgody na zbycie nieruchomości parafialnej we Wartosławiu.
 2. Jeszcze dziś o godzinie 15:50 na antenie TVP3 zostanie wyemitowane nabożeństwo z Kościoła Jezusowego w Cieszynie. Za tydzień o tej samej porze telewizja wyemituje nabożeństwo z kościoła ewangelickiego św. Jana w Pile.
 3. Zapraszam na nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św. w niedzielę 6 grudnia o godz. 10:00. Kolejne nabożeństwo z Wieczerzą Pańską chcemy przeżywać w 4. niedzielę Adwentu.
 4. W bieżącym tygodniu lekcje religii i spotkania parafialne odbędą się on-line, zgodnie z ustalonym harmonogramem zajęć.
 5. Z uwagi na sytuację związaną pandemią zdecydowaliśmy się w tym roku zrezygnować z tygodniowych nabożeństw adwentowych. W miejsce nabożeństw zapraszamy do udziału on-line w środowych spotkaniach W bliskości Słowa o godz. 18:00.
 6. W czwartek o godz. 19:00 spotkanie on-line dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła. Osoby, które chciałyby wziąć udział w spotkaniach, a jeszcze się nie zgłosiły prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres poznan@luteranie.pl.
 7. W czasie Adwentu dla najmłodszych parafian przygotowaliśmy szkółki niedzielne w formie on-line, które będą udostępniane na stronie internetowej Parafii, jak i na naszym profilu facebookowym. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 8. Zapraszamy do udziału w Ekumenicznym Spotkaniu Studentów organizowanym przez Ewangelickie Duszpasterstwo Akademickie naszej Parafii. Spotkanie odbędzie się we wtorek 8. grudnia o godz. 19:00 poprzez platformę Zoom. Temat spotkania brzmi: Kapłaństwo, urząd, Kościół w teologii ewangelickiej. Szczegółowe informacje dotyczące spotkania znajdują się na profilu facebookowym Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego w Poznaniu – com/edapoznan.
 9. Wraz z dzisiejszą niedzielą inaugurujemy ekumeniczną akcję pt. „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Nabywając świecie wspieramy projekty Diakonii Kościoła na rzecz dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji socjalnej. Cena małej świecy wynosi 5 zł, dużych: 15 zł. Świece można nabyć w kancelarii oraz w punkcie z wydawnictwami.
 10. Przypominamy o wpłatach na prenumeratę Zwiastuna Ewangelickiego na rok 2021. Wpłat można dokonywać zarówno bezpośrednio – w kancelarii parafialnej, jak i poprzez przelew. Ponadto w kancelarii parafialnej można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne.
 11. Zwracamy się z prośbą z uregulowanie składki kościelnej. Przy tej okazji informujemy, iż osoby będące w trudnej sytuacji materialnej mogą ubiegać się o zwolnienie ze składki kościelnej. Stosowny wniosek można złożyć w kancelarii parafialnej. Z uwagi na wytyczne sanitarne nakładające ograniczenie liczby osób uczestniczących w nabożeństwach zwracamy się z uprzejmą prośbą o wparcie parafii poprzez ofiary dokonane przez przelewy bankowe. Będzie to dla parafii pomocne, w szczególności w okresie zimowym.

Ks. Marcin Kotas

Informator Parafialny

Transmisje nabożeństw z Poznania

Hasło Roku Pańskiego 2020

Aktualności

Parafia Ewangelicko - Augsburska w Poznaniu

60-289 POZNAŃ, ul. Obozowa 5
tel. (61) 8620031
e-mail: poznan@luteranie.pl

Filiały

GNIEZNO, ul. E. Orzeszkowej 22d
Nabożeństwa w pierwszą niedzielę miesiąca, godz. 15:30
(kaplica Parafii rzym.-kat. bł. Michała Kozala)
WRZEŚNIA, ul. 3 maja 11
Nabożeństwa w drugą niedzielę miesiąca, godz. 15:00